Hava Durumu
°C
97.149,040
1.8395 %
5,759
-0.1923 %
6,417
0.2703 %
282,791
1.7416 %
Hint düğünleri, Türkiye için yeni bir turizm tarzının kapısı aralıyor

Hint düğünleri, Türkiye için yeni bir turizm tarzının kapısı aralıyor

Turizm merkezi Belek'teki otelde Türkiye'de 2019'un ilk Hint düğünü yapıldı. Organizasyon firması hazırlıklara 10 ay önceden başladı.

Turizm merkezi Belek'teki otelde Türkiye'de 2019'un ilk Hint düğünü üç gün üç gece süreyle yapıldı. 

Düğünün organizasyonuun yapan firma hazırlıklara 10 ay önceden başladıklarını ve bu iş için ciddi sayıda insan ve tedarikçi ile çalıştıklarının vurguladı.

"EN PAHALI DÜĞÜN"

Hindistan'da çimento sektöründe faaliyet gösteren Ahluwalia ve Khaitan ailelerinin kızları Medha ve oğulları Nalin, Hint geleneklerine göre yapılan, 650 davetlinin katıldığı düğünle evlendi.

Türkiye'de şu ana kadarki en yüksek bütçeli Hint düğünü olduğu belirtilen organizasyona 650 davetli ile 450 civarında yabancı prodüksiyon, dekor ve teknik ekip katıldı.

Düğün için masraftan kaçınmayan aileler, ülkelerinin önde gelen isimlerini de kentte ağırladı. Hint gelenekleriyle gerçekleştirilen düğünde binlerce çiçek ve özel dekor malzemeleri kullanıldı.

Damat Nalin, sahil yolundan havuz başına kadar atla geldi. Yol güzergahında Hintli ve Türk sanatçılar gösteriler yaptı. Aile yakınlarının da yöresel kıyafetleriyle seremonide dans etmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Gelin Medha, otelden alındıktan sonra havuz başında dini tören yapıldı. Ziyafetlerin yanı sıra müzikli ve danslı eğlencelerin gerçekleştirildiği düğün evlilik resepsiyonuyla sona erecek.

ÜNLÜ ŞARKICI AKON KONSER VERDİ

Dünyaca ünlü R&B yıldızı Akon da Hintli ailenin düğününde konser verdi. Rahit Khan, Ruskar Prakash ve Atif Aslam gibi Hintli sanatçılar da sahne aldı.

Türkiye'deki yılın ilk Hint düğününde yaklaşık 100 aşçı, Hint yemekleriyle sunum yaptı.

Hint düğünü organizasyonları yapan şirketin Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, gazetecilere, düğünün 3 gün 3 gece sürdüğünü belirterek, Türkiye'nin en yüksek bütçeli düğünü olduğunu söyledi.

"YÜZLERCE İNSAN, BİNLERCE YAZIŞMA"

Düğünü Türkiye'de yapabilmek için bir yıl boyunca çok çalıştıklarını belirten Özpak, "Düğün öncesi 10 ay boyunca havayolu şirketi, otel, alt tedarikçilerimiz, yüzlerce insan, binlerce yazışma, dakikalarca süren konuşma, sürekli oraya gittik, onlar buraya geldi. Yoğun çalışmalar yapıldı." diye konuştu.

"E-VİZE OLURSA DAHA ÇOK DÜĞÜN YAPARIZ"

Düğüne 650 davetlinin katıldığı bilgisini veren Özpak, "Düğün için 100 civarında aşçı, 450 yabancı teknik ve prodüksiyon ekibi geldi. Firmamızdan 250 ağırlama ekibi görev yaptı." diye konuştu.

Hint düğünleri için özel çalışmalar yaptıklarına dikkati çeken Özpak, "Hindistan ile karşılıklı vize uyguluyoruz. Vizeleri e-vizeye çevirebilirsek çok daha fazla düğün yaparız." ifadelerini kullandı.