Lüks otomobillere olan talepte artış

Rolls-Royce CEO'su Muller-Otvos, "Lüks otomobillere olan talepte artış var." diyerek, özellikle Asya pazarında lüks otomobillere olan talebin arttığını ve işlerin iyiye gittiğini belirtti.
Lüks otomobillere olan talepte artış

Son ÖTV zamlarından sonra Türkiye'de ithal ve hele de lüks otomobil almanın bedeli ağırlaştırıldığından, önümüze nasıl bir manzara çıkar bilemeyiz ama dünya geleninde lüks araca eğilim artmış durumda. Bunu da bize Rolls-Royce'un CEO'su Torsten Muller-Otvos söylüyor.


Rolls-Royce: Lüks otomobillere olan talepte artış var

NORMALLEŞME BAŞLAYINCA, LÜKS MARKALAR DA GELECEĞİ UMUTLA BAKMAYA BAŞLADI

Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz aylarda oldukça zor durumda kalan İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, normalleşmenin başlamasıyla geleceğe umutlu bakıyor.

ROLLS-ROYCE ÜRETİME 4 MAYIS'TA BAŞLADI

4 Mayıs'ta İngiltere'de otomobil üretimini yeniden başlatan ilk otomobil şirketi olan Rolls-Royce, buna bağlı olarak taleplerin de arttığı görüşünde.


Şirketin CEO'su Torsten Muller-Otvos, Asya'da satışların yardımıyla şirketinin lüks otomobillerine olan talebin arttığını ve gelecek yıl için iyimser olduğunu belirtti.

"TEMMUZ VE AĞUSTOS MÜKEMMEL OLDU"

Muller-Otvos, "Şu anda Asya'dan çok verimli bir işin geri geldiğini görüyoruz, Avrupa da yoluna devam ediyor, Amerika kıtası mükemmel bir temmuz sonucu ve ağustos sonucu verdi.

2021 yılına baktığımızda da oldukça iyimserim. Şu anda aldığımız siparişler bunu gösteriyor." dedi.

İNGİLTERE DIŞINA TAŞINMA OLMAYACAK

Rolls-Royce CEO'su ayrıca, Brexit nedeniyle üretimi İngiltere dışına çıkarmayacaklarını açıkladı. İngiltere'ye oldukça bağlı olduklarını belirten CEO, Rolls-Royce markasının İngiltere'ye ait olduğunu vurguladı.