Kısa çalışma ödeneği iki ay süreyle uzatıldı

Koronavirüs sonrası gündeme giren, iş yeri ve çalışanları rahatlamaya yönelik olarak devrede olan kısa çalışma ödeneğinin süresi, Cumhurbaşkanı Kararıyla iki ay daha uzatıldı.
Kısa çalışma ödeneği iki ay süreyle uzatıldı

Koronavirüs nedeniyle haftalık çalışma süresini tamamlayamayanlar için, aylık olarak kısa çalışma ödeneği ödeniyordu. Mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği 2 ay daha uzatıldı.


CUMHURBAŞKANI KARARIYLA

Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İşyerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.

SÜRE 2 AY DAHA UZATILDI

Kararla Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 26 Mart 2020'de başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması, mevcut faydalananlar için iki ay daha uzatıldı.

Böylece, başladıkları tarih esas alınarak işverenlerin büyük bir bölümü kısa çalışma ödeneğinden 31 Ekim'e kadar yararlanmaya devam edecek.


BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK PAYLAŞTI

Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından konu ile ilgili paylaşımda bulundu.

Selçuk yaptığı paylaşımda, "#SosyalKorumaKalkanı kapsamında 26.03.2020 tarihinde başlatılan Kısa Çalışma Ödeneği mevcut faydalananlar için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 2 ay daha uzatılmıştır." dedi.

Kısa çalışma ödeneğinin süresi iki ay daha uzatıldı #2