Formula 1, İstanbul'a 20 bin turist getirecek

Yaklaşık 9 yıl aradan sonra Formula 1'in İstanbul'a döneceği açıklandı.
Formula 1, İstanbul'a 20 bin turist getirecek

Takvim açıklandı. Formula 1 Dünya Şampıyonasının 14'üncü ayağı Türkiye'de yapılacak. Formula 1 İstanbul Grand Prix'i 13-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. Pilotlar İstanbul Park'ın 5.3 kilometrelik pibkihde birincilik için yarışacak.


PANDEMİ KOŞULLARINDA YARIŞILACAK

Formula 1'in İstanbul'da düzenlenecek olması sadece spor açısından değil turizm olarak da önemli bir gelişme. Pandemi koşullarında imkan verirse 20 bin turistin Fomula için Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

SEYİRCİLİ Mİ SEYİRCİSİZ Mİ OYNANACAK, BELLİ DEĞİL

Bu yılkı organizasyonun henüz seyircili mi seyircisiz mi olacağına dair detayları belli değil. Ancak düzenleyiciler, her iki duruma da hazırlıklı olduklarını ve ülkemiz açısından olumlu sonuçlar doğuracağını belirtiyor.

"EN AZ 20 BİN KİŞİNİN YARIŞ İÇİN TÜRKİYE'YE GELMESİ BEKLENİYOR"

Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Pist sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yarı kapasite ile 100 bin seyirci ağırlayabilecek. Ancak seyirci sayısı, pandemi nedeniyle daha az olabilir. Yaklaşık 20 bin turistin yarış için Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.


HARCAMA 100 BİN DOLARI BULABİLİR

Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yapacağı harcama 100 milyon doları bulabilir. Koşullar kötüleşirse seyircisiz de olabilir. Her duruma hazırlıklıyız.

BİLETLER 30 LİRADAN BAŞLAYACAK

13-14-15 Kasım tarihlerinde yapılacak Formula 1 için biletler 30 liradan başlayacak. Yarışta 12 farklı fiyat kategorisi var."

Formula 1, İstanbul'a 20 bin turist getirecek

MASSA ÜST ÜSTE TAM 3 KEZ F1 TÜRKİYE GRAND PRİX ŞAMPİYONU

İlk İstanbul Park Grand Prix'si 21 Ağustos 2005 tarihinde yapıldı. Ferrari pilotu Felipe  Massa, 2006-2007-2008 sezonunda, İstanbul Park'ta, 3 kez üst üste şampiyon olmuştu.