Euronex, Borsa Italiana’yı almak için teklif verdi

Amsterdam, Brüksel, Dublin, Lizbon, Oslo ve Paris borsaların sahibi Euronext, Borsa Italiana SpA’yı iki İtalyan bankasıyla birlikte satın almak için girişimde bulundu.
Euronex, Borsa Italiana’yı almak için teklif verdi

Yapılan açıklamada Euronext'in, London Stock Exchange Group’un (LSEG) sahibi olduğu Borsa Italiana SpA’yı satın almak için “bağlayıcı olmayan" teklif verildiği belirtildi.


LSEG'in de veri sağlayıcısı Refinitiv'i 27 milyar dolara devralmasına yönelik AB rekabet otoritesinden izin alabilmesi için Borsa Italiana SpA’nın en azından bir kısmını satması gerekiyor.

EURONEXT’İN BİRLİKTE HAREKET ETTİĞİ BANKALAR: CASSA DEPOSİTİ E PRESTİTİ EQUİTY VE INTESA SANPAOLO SPA

Satın alma teklifinin, İtalyan kamu bankası Cassa Depositi e Prestiti Equity ve Intesa Sanpaolo SpA ile beraber yapıldığı belirtilen açıklamada, teklifin finansal detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.

DEUTSCHE BÖRSE DA BORSA ITALİANA’YI ALMAK İSTİYOR

Öte yandan, Alman hisse senedi borsası operatörü Deutsche Börse da cuma günü yaptığı açıklamada, Borsa Italiana SpA’yı satın almak için teklif verdiğini belirtmişti.


ŞİRKETİN DEĞERİ 3.5 MİLYAR EURO İLE 4 MİLYAR EURO ARASINDA

Borsa Italiana SpA, İtalya’da stratejik bir varlık olarak görülüyor. Milano merkezli şirkete 3.5 milyar euro ile 4 milyar euro arasında bir değer biçiliyor.