Bulgarlara yasak kalkınca, Edirneli pazarcı nefes aldı

Karantina ve PCR testi zorunluluğunun kaldırmasının ardından yüzlerce Bulgaristan vatandaşı, sabahın ilk saatlerinden itibaren alışveriş yapmak için soluğu Edirne'de aldı. Edirne'deki pazar, tekrar eski hareketliliğine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
Bulgarlara yasak kalkınca, Edirneli pazarcı nefes aldı

Bulgaristan’da koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 6 ay önce alınan kararla birlikte, Türkiye’ye gelen Bulgaristan vatandaşlarına test zorunluluğu ve karantina uygulaması getirilince, çok sayıda vatandaş Edirne’ye gelemedi.


BULGARİSTAN VATANDAŞLARINI İLK ADRESİ "ULUS PAZARI"

Geçen hafta bu zorunluluğun kaldırılmasıyla birlikte Edirne’ye adeta akın eden Bulgaristan vatandaşlarının, bugünkü ilk adresi "Ulus Pazarı" oldu.

Yüzlerce Bulgaristan vatandaşının Edirne’ye gelmesiyle birlikte kent merkezinde hareketlilik yaşanmaya başladı.

"6 AYDIR BU ANI BEKLİYORDUK"

Edirne’ye gelip alışveriş yapmak için 6 aydır bu anı beklediğini söyleyen Bulgaristan vatandaşı, Edirne’yi çok özlediğini söyledi.


Bir başka Bulgar vatandaşı da, Edirne’nin her şeyini çok özlediklerini ifade ederek, “Yemesini, gezmesini, alışverişini çok özledik. Gelmeye devam edeceğiz.” dedi.

"KORONAVİRÜS OLMASA BULGARLARA SARILMAK İSTİYORUM"

Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş yapmak için Edirne’ye gelmesiyle hareketlilik yaşandığını söyleyen Edirneli esnaf, çok mutlu olduğunu belirterek, koronavirüs salgını olmasa Bulgaristan vatandaşlarına sarılmak istediğini söyledi.