Bin liraya aldığı hurdayı, klasik otomobile çevirdi

Bir kişi, Elazığ'da bin liraya hurda olarak aldığı 1974 model Anadol marka araca 15 bin lira masraf ederek muhteşem bir otomobil haline getirdi, 50 bin liraya almak için müşteri çıkanları da reddetti.
Bin liraya aldığı hurdayı, klasik otomobile çevirdi

Düşük rakamlara aldığı otomobilleri, kendi ustalığını kullanarak ve biraz da para harcayarak ederinin ve harcamasının çok üzerinde bir araç elde eden kişilerin öykülerini nadir de olsa duyuyoruz. Fakat tüm bu olanlar bir çırpıda değil uzun yıllar alan bir süreçte gerçekleşiyor.


Elazığ'da bin TL'ye aldığı aracı lüks otomobile çevirdi

HER ŞEY 7 YIL ÖNCE BAŞLADI

Elazığ’da klasik otomobil tutkusu bulunan 60 yaşındaki Ateş Yağmur, 7 yıl önce bir köyde çürümeye terk edilmiş 1974 model Anadol marka otomobili görünce, bin liraya satın aldı.

15 BİN LİRA HARCADI

Otomobilin orijinal parçalarına dokunmadan 15 bin lira masraf eden Ateş, aracı yürür duruma getirdi.


OTOMOBİL 1974 MODEL

Daha sonra özenle bakımları yapılan 46 yaşındaki otomobil, rengi ve görselliği ile herkesin dikkatini çekmeye başladı.

50 BİN LİRA VERDİLER, SATMADI

Otomobiliyle her gün ilgilenen ve çocuğu yerine koyan Yağmur’a satması için 50 bin lira teklif edildi ama o bunu kabul etmedi. 100 bin lira verseler dahi aracını satmayacağını belirten Yağmur, aracını kızına bırakacağını dile getirdi.

Elazığ da bin TL ye aldığı aracı lüks otomobile çevirdi #1

"BİR KIZIM VAR BU DA BENİM OĞLUM"

Aracı köyde birinden aldığını belirten Yağmur, “Bin liraya aldım. Baktım beğendim. Çekiciye atıp getirdim. Millet bana güldü. Araba arabalıktan çıkmış götür sahibinden paranı geri al dediler.

Bende yaptım, ayağa kaldırım. Çok masraf ettim. Hobimdir, klasik araca para harcamayı severim. Lüks araba sevmem bana gelmez. 1974 model yerli yapımdır. 15 bin lira masraf yaptım.

Üzerinde koltuk diye bir şey yoktu. Bir kızım var, bu da benim oğlum. İnsan evladından ayrılır mı ayrılmaz. Aracımı çok seviyorum” dedi.