9 Eylül 2020 Kapalıçarşı altın fiyatları

Altın piyasasının kalbi Kapalıçarşı'da, 9 Eylül Çarşamba günü tarihli, ons, 22 ayar bilezik, tam, çeyrek ve gram altın fiyatlarI.
9 Eylül 2020 Kapalıçarşı altın fiyatları

Yatırım amacıyla altın almayı tercih eden vatandaşlar altın düşer mi konusunda araştırmalar yaparak bilgi almaya çalışıyor. En değerli madenler arasında yer alan altını en özel günlerinde de hediye olarak kabul eden düğün sahipleri tam tersi araştırmalar yaparak, altın düşer mi sorusunun cevabını arıyor.


DÜN ALTIN FİYATLARI, AŞAĞI YÖNLÜ SEYİR İZLEDİ

Haftanın son işlem gününe yaklaşırken, yatırım yapanlarla birlikte ihtiyaç odaklı altın alanlar da yarım, gram ve tam altın fiyatlarını merak ediyor. Kapalıçarşı'dan gelen son altın fiyatları dün aşağı yönlü bir hareket izledi.

Kapalı Çarşı altın fiyatları ne durumda? 9 Eylül 2020 altın fiyatı ne kadar oldu? Altında son durum

ALTIN FİYATI DÜŞTÜ MÜ?

9 Eylül 2020 Çarşamba anlık güncel altın kuru fiyatları merak edilmeye başlandı. Uluslararası piyasalarda alınan Fed açıklamaları ile altın fiyatları tekrar hareketlendi. 


ABD ve Rusya'nın yaptığı aşı açıklamaları ile altın fiyatları hareketli günler geçirmeye devam ediyor. Geleneksel olarak her yıl yapılan Jakcson Hole sempozyumunda bu yıl konuşma yapan Fed Başkanı Jerome Powell, ortalama olarak yüzde 2 enflasyon hedefleyeceklerinin duyurusunu yapmıştı. Sempozyumun ardından altın fiyatları hareketlendi. Altın fiyatları ne olacak araştıran yatırımcılar için analistlerden, "altın fiyatları tekrar rekor kırabilir" yorumu geldi. Altının ons fiyatının tekrar hareketlenmesi ile uzmanlardan altın tahminleri araştırmasını yapan vatandaşlar heyecanla altın fiyatlarının düşmesini bekliyor.

İŞTE GRAM ALTIN FİYATI

Düğünlerde hediye takmak isteyen vatandaşların merak ettiği çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar ve altın fiyatları düşer mi sorusu oldu? Fiyatlardan dolayı artık çeyrek altın dahi alamayan vatandaşlar gram altına yöneldi. 

Gram altının fiyatı güne dikey yönde başlamasının ardından fiyatı 461.66 lira civarında işlem görmeye başlandı. Gram altının önceki kapanış fiyatı 464.07 lira oldu. Gram altın yeni güne yüzde -0.16 düşüşle başladı.

Altının ons fiyatındaki hareketliliğe karşın dolar kurundaki dalgalanma ile dengelenen gram altın, güne satış fiyatı 464.07 liradan başladı. Gram altının alış fiyatı ise Kapalıçarşı'da 463.98 lira

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatları bu haftaya ons fiyatındaki ani hareketlilikle başladı. Altının ons fiyatı, 2 bin dolar seviyesinin altında hareketlenerek güne 1.927,60 seviyesinde kaldı. Çeyrek altının önceki kapanış fiyatı 764.40 lira olmuştu. Çeyrek altın yeni güne yüzde -0.17 düşüşle başladı.

Ons fiyatının 2 bin doların altında kalmasıyla bu sabah çeyrek altın satış fiyatı ise 763.10 lirayı gördü. Çeyrek altının alış fiyatı ise 754.30 lira olarak güne başladı.

Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında ikinci dalga endişelerinin altının ons fiyatını son 8 yılın en yüksek seviyelerinde tutmaya devam ettiğini söyledi.

CUMHURİYET ALTINININ FİYATI

Bu hafta başı itibari ile altının ons fiyatındaki hareketlilik Cumhuriyet altının da hareketlenmesine neden oldu. Cumhuriyet altını önceki kapanış fiyatı 3.042,20 lira olmuştu. Cumhuriyet altını güne yüzde -0.17 düşüşle başladı.

Bir Cumhuriyet altını satış fiyatı 3.037 lira olurken bir Cumhuriyet altını alış fiyatı ise 3.008 lira oldu.

ALTININ ONS FİYATI

Fed Başkanı'nın konuşmasının ardından sert bir şekilde dalgalanan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa oranla hareketlenmeye devam ediyor 1.927,60 lira seviyesinde bulunuyor.Uzmanlar, Fed'in genişlemeci adımlara devam ettiğini belirterek, bu adımlara paralel dolardaki değer kaybının altının ons fiyatını desteklediğini kaydetti.

UZUN VADEDE KARLI BİR YATIRIM

Yatırımcısının da alıcısının da ayrı ayrı merak etti altın da son durum. Uzmanlar bu dönemde altına yatırım yapılmasını riskli bularak küresel bir salgın krizi olduğunu ve altında yatırım yapmanın çok riskli olduğunu savunuyor. Birçok uzman kısa vadede riskli görülen altın fiyatları uzun vadede kar sağlayacağını iddia ediyor.

ATA ALTIN

ALIŞ: 3.101,10

SATIŞ: 3.118,90

CUMHURİYET ALTINI

ALIŞ: 3.070,00

SATIŞ: 3.117,00

GRAM ALTIN

ALIŞ: 464,39

SATIŞ: 464,51

YARIM ALTIN

ALIŞ: 1.505,30

SATIŞ: 1.525,30

ÇEYREK ALTIN

ALIŞ: 749,80

SATIŞ: 759,30

TAM ALTIN

ALIŞ: 2.967,21

SATIŞ: 3.025,95