3 Eylül 2020 Kapalıçarşı altın fiyatları

Altın piyasasının kalbinin attığı Kapalıçarşı'da son altın fiyatı nedir? Altının güncel fiyatı ne kadar? 3 Eylül Perşembe günü 22 ayar bilezik, tam, çeyrek ve gram altın fiyatları neler? Gram altın kaç lira oldu? Tüm bu soruların yanıtı bu haberde.
3 Eylül 2020 Kapalıçarşı altın fiyatları

Altın piyasasını merak edenler için Kapalıçarşı'dan son dakika! 


Haftanın son işlem gününe yaklaşırken, yatırım yapanlarla birlikte ihtiyaç odaklı altın alanlar ve tasarruf amacı taşıyanlar da gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatlarını merak ediyor.

DÜN FİYATLAR DÜŞÜŞ EĞİLİMİNDEYDİ

Kapalıçarşı'dan gelen son altın fiyatları dün aşağı yönlü bir hareket izledi.

3 Eylül 2020 Kapalı Çarşı altın fiyatları ne durumda? Altın fiyatı ne kadar oldu? Altında son durum


ALTIN FİYATI DÜŞTÜ MÜ?

Gram altın fiyatı Perşembe gününe 462 lira seviyesinden başladı. Peki, 3 Eylül 2020 Perşembe tam, yarım, ata, 22 ayar bilezik, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar, kaç lira? 

"ALTIN FİYATLARI REKOR KIRABİLİR"

Geleneksel olarak her yıl yapılan Jakcson Hole sempozyumunda bu yıl konuşma yapan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ortalama olarak yüzde 2 enflasyon hedefleyeceklerinin duyurusunu yapmıştı. Sempozyumun ardından altın fiyatları hareketlendi. Altın fiyatları ne olacak araştıran yatırımcılar için analistlerden, "Altın fiyatları tekrar rekor kırabilir." yorumu geldi.

ALTINA YATIRIM YAPILMALI MI?

"Altın fiyatları düşer mi, uzmanların altın yorumu nedir?" sorularıyla yatırım amacıyla altın almayı tercih eden vatandaşlar altın düşer mi konusunda araştırmalar yaparak bilgi almaya çalışıyor.

En değerli madenler arasında yer alan altını en özel günlerinde de hediye olarak kabul eden düğün sahipleri tam tersi araştırmalar yaparak, "Altın düşer mi?" sorusunun cevabını arıyor. Yatırımcısının da alıcısının da ayrı ayrı merak ettiği altın da son durum.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Gram altının fiyatı güne dikey yönde başlamasının ardından fiyatı 462,59 lira civarında işlem görmeye başlandı. Gram altının önceki kapanış fiyatı 461,22 lira oldu. Gram altın yeni güne yüzde 0.30 artışla başladı.

Altının ons fiyatındaki hareketliliğe karşın dolar kurundaki dalgalanma ile dengelenen gram altın, güne satış fiyatı 462,59 liradan başladı. Gram altının alış fiyatı ise Kapalıçarşı'da 462,49 lira olarak belirlendi.

ALTIN FİYATLARINDA BU HAFTA DÜŞÜŞ EĞİLİMİ

Altın fiyatları bu haftaya ons fiyatındaki ani hareketlilikle başladı. Altının ons fiyatı, 2 bin dolar seviyesinin altında hareketlenerek güne 1.947,07 seviyesinde kaldı. Çeyrek altının önceki kapanış fiyatı 760,10 lira olmuştu. Çeyrek altın yeni güne yüzde 0.25 artışla başladı.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Ons fiyatının 2 bin doların altında kalmasıyla bu sabah çeyrek altın satış fiyatı ise 762,00 lirayı gördü. Çeyrek altının alış fiyatı ise 751,40 lira olarak güne başladı.

Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında ikinci dalga endişelerinin altının ons fiyatını son 8 yılın en yüksek seviyelerinde tutmaya devam ettiğini söyledi.

CUMHURİYET ALTINININ FİYATI

Bu hafta başı itibari ile altının ons fiyatındaki hareketlilik Cumhuriyet altının da hareketlenmesine neden oldu. Cumhuriyet altını önceki kapanış fiyatı 3.027,40 lira olmuştu. Cumhuriyet altını güne yüzde 0.24 artışla başladı.

Bir Cumhuriyet altını satış fiyatı 3.034,80 lira olurken bir Cumhuriyet altını alış fiyatı ise 2.996,20 lira oldu.

PİYASALARDA SON DURUM NE?

Fed Başkanı'nın konuşmasının ardından sert bir şekilde dalgalanan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa oranla hareketlenmeye devam ediyor 1.947,07 lira seviyesinde bulunuyor.

Uzmanlar, Fed'in genişlemeci adımlara devam ettiğini belirterek, bu adımlara paralel dolardaki değer kaybının altının ons fiyatını desteklediğini kaydetti.

YATIRIM RİSKLİ Mİ?

Birçok uzman kısa vadede riskli görülen altın fiyatları uzun vadede kar sağlayacağını iddia ediyor.