Hava Durumu
°C
116.849,940
1.0445 %
6,125
0.39 %
6,619
0.5056 %
323,495
1.8179 %
Yalova termal kaplıcalarına 1 milyon ziyaretçi

Yalova termal kaplıcalarına 1 milyon ziyaretçi

Yalova’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan termal tesisleri, bu yıl sonuna kadar yerli ve yabancı 1 milyon ziyaretçi bekliyor.

Ülkemizde öneli termal noktaları var. Bu noktalar sadece şifalı suları ile değil doğa harikası olması ve üzerinde yükselek turizm tesislerinin kalitesi ile göz dolduruyor.

Bu merkezlerden biri olan Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, 2019 yılı Ekim ayı sonu itibariyle Yalova'daki termal tesisleri ziyaret eden yerli ve yabancı turist rakamlarını açıkladı.

"YALOVA ÇEKİM MERKEZİ"

Ekim ayı sonuna kadar 122 bin yabancı, 478 bin yerli turistin geldiğini belirten Tali, günübirlikçilerle birlikte bu sayının yıl sonunda 1 milyonu bulabileceğini ifade etti. Tali, “Yalova turizm destinasyonu olarak bir çekim merkezidir. Çünkü dünyada meşhur Termal Kaplıcaları'ndan birini bünyesinde barındıran bir ilimizdir. Bulunduğu alan ve coğrafi konum itibariyle de termal turizminde en çok tercih edilen iller arasındadır. Nitelikli konaklama tesis sayılarımızın zamanla artması dolayısıyla yerli ve yabancı turistlerimiz tarafından rağbet görmektedir. Marka değeri olan ilimizde ayrıca şehrimizin simgesi Yürüyen Köşk, Hersek Lagünü, Delmece Yaylası, Hersekzade Ahmetpaşa Camii, Karaca Arboretum ve Termal Kaplıcaları gibi önemli değerlerimiz Yalova’nın bir çekim merkezi olması iddiasını arttırmaktadır.” dedi.