Hava Durumu
°C
97.981,790
0.6758 %
5,839
-0.3379 %
6,506
-0.427 %
279,369
-0.0865 %
Rolls-Royce, Siemens’in elektrikli uçak bölümüne talip

Rolls-Royce, Siemens’in elektrikli uçak bölümüne talip

Bu bir birleşme haberi değil. Dünyadaki iki dev şirketinden birinin diğerini satın alması söz konusu.

Küresel ekonomideki gelişmeler, dev markaların birleşmesi ya da satın almalarının artması ile farklı bir dönemece girdi. Böylelikle konusunda uzman isimler, aynı alanlarda karşılaştıkça güç birliği yaparak kuvvetlerini artırıyorlar.

Siemens’in bünyesindeki elektrikli uçak bölümünün (eAircraft), dünyanın en büyük uçak motoru üreticilerinden İngiltere merkezli Rolls-Royce’a satılması konusunda Paris Havacılık Fuarı’nda anlaşma imzalandı.

SIEMENS AÇIKLAMA YAPTI

Siemens’ten yapılan açıklamada, Siemens’in kendi bünyesinde oluşturduğu bir startup up şirketi olan Siemens eAircraft'ın Rolls-Royce’a satılması konusunda Paris Havacılık Fuarı’nda anlaşma imzalandığı belirtildi.

EAIRCRAFT'IN 180 KİŞİLİK İSTİHDAMI VAR

Siemens eAircraft’ın Almanya’da ve Macaristan’da 180 kişiye istihdam sağladığı belirtilen açıklamada, söz konusu anlaşmanın finansal detaylarına dair bilgi verilmedi.

SATIN ALMA 2019'UN SONUNDA

Açıklamada, anlaşmanın Rolls-Royce’nın uçaklar için “elektrik ve hibrid elektrik kaldırma sistemleri” konusunda lider tedarikçi olma hedefine yönelik olduğu belirtilirken, satın almanın gerekli izinler alındıktan sonra 2019 sonunda tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.