Hava Durumu
°C
101.849,190
0.2785 %
5,655
0.6908 %
6,354
0.1166 %
259,163
-0.8045 %
TSE'den yerli üretici ve ihracatçı için yüzde 25 indirim atağı

TSE'den yerli üretici ve ihracatçı için yüzde 25 indirim atağı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin üreticiye destek amacıyla belgelendirme ve muayene gözetim faaliyetlerinde yüzde 25 indirim uyguladıklarını açıkladı.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yerli ve milli üretimi destekleme politikası çerçevesinde uygulamaya konulan, yerli üretici ve ihracatçı için vermekte oldukları belgelendirme ve muayene gözetim faaliyetlerinde yüzde 25 indirim uygulamaya başladıklarını söyledi. Bu indirim 1 Eylül itibariyle uygulamaya koyuldu ve 2019 yılı sonuna kadar tarife değiştirmeksizin uygulanmaya devam edilecek.

TS 13811 HİJYEN VE SANİTASYON YÖNETİM SİSTEMİ DÜNYADA BİR İLK

Uluslararası alanda ilk kez TSE tarafından başlatılan, “TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi” belgelendirilmesi kapsamında Konya'da bir firmaya belge verilmesi töreninde konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, dünyada ilk olan bu belgenin bir kalite göstergesi olduğunu ifade etti.

TSE'nin standardizasyon ve uygunluk değerlendirme alanlarında on yıllardır yaptığı çalışmaların ekonomi ve üreticiler için stratejik önem taşıdığını kaydeden Prof. Dr. Şahin, "Hepinizin yakından bildiği güvenin ve kalitenin sembolü olarak görülen TSE baklava dilimini, enstitünün yaptığı çok önemli faaliyetlerin küçük bir bölümünü sembolize etmektedir. Aslında TSE ülke ekonomimizin ekonomik kalkınma mücadelesinin en önemli aktörlerinden kurumlarından biridir dersek yanlış ifade etmiş olmayız. Ayrıca vadesi geçmiş ve icra takibi başlatılmış borçları yeniden yapılandırma çalışmalarımız da devam etmekte.” şeklinde konuştu.