Hava Durumu
°C
85.309,580
0 %
6,063
0.185 %
6,772
0.1893 %
248,338
0.0447 %
Tasarruf için seçim bayrakları asılmayacak

Tasarruf için seçim bayrakları asılmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyalarında kullanan reklam bayrak uygulamalarının çevre kirliliğine neden olmaması ve tasarruf sağlanması amacı ile kullanılmayacağını ilan etti.

ARAÇ ANONSLARI BELİRLİ SAATLERDE YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda AK Parti yerel seçim başkan adaylarını açıkladığı konuşmasında seçim kampanyalarında kullanan reklam bayrak uygulamalarının çevre kirliliğine neden olmaması ve tasarruf sağlanması amacı ile kullanılmayacağını söyleyerek aynı zamanda anons yapan araçların da belirli saatlerde dolaşacağını açıkladı.

“DİĞER PARTİLERİN DE UYUM GÖSTERMELERİNİ BEKLİYORUM”

Erdoğan kendi partilerinin başlattığı bu uygulamaya diğer partilerin de uyum göstereceklerini umduğunu sözlerine ekledi.

“ARTIK KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARI VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Partilerin adayların görünürlüğünü sağlayan bu durum bir güç gösterisine dönüştü. Kitle iletişimin güçlü olduğu zaman bu tamamen mazur görülebilirdi ama artık buna günümüzde ihtiyaç yok. Dijitalleşen çağımızda artık bunu çok da ilkel buluyorum.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ VE GÜRÜLTÜYE “HAYIR”

Şehirlerimizi kirleten ve milletimizin de tepkisine yol açacak bu duruma ‘hayır’ diyoruz. Görüntü kirliliğini oluşturan yöntemleri tamamın terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık.

KİRLİLİKTEN VE İSRAFTAN KURTULACAĞIZ

Sadece ve sadece seçim koordinasyonunun olduğu yerde seçim bayrakları asılabilir ama onların dışında hiçbir yerelde buna müsaade edilmeyecek ve belirli saatler dışında otobüs dolaştırmayacağız. Maddi ve manevi kirlilik getiren ve önemli bir israftan kurtulmuş olacağız.”