Rusya ile ticari ilişkilerde eşit haklara sahip olunması bekleniyor

23-03-2017 11:24:54 Ekonomi

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Rus vatandaşları ve şirketlerinin, Türkiye’de her türlü girişim konusunda özgürlüğe sahip olduğunu belirterek, aynı hakların bize de sunulmasını beklendiğini ifade etti.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Rus vatandaşları ve şirketlerinin, dün olduğu gibi bugün de Türkiye'de her türlü girişim konusunda özgürlüğe sahip olduğunu belirterek , Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesi için aynı hakların Türk şirketleri ve vatandaşları için de Rusya'da eksiksiz sağlanmasını beklediklerini ifade etti.

Kütükcü, Türkiye ve Rusya'nın, bölgedeki en büyük iki ekonomi ve iki önemli komşu olduğuna işaret ederek, "Bu iki ülkenin ekonomilerini ve ticaretlerini, sanayilerini ve iş birliklerini geliştirmelerinden daha doğal bir şey yok. Türkiye'nin güçlü olduğu alanlarda Rusya'daki pazar payını artırabilmesine yönelik önemli bir potansiyel bulunuyor." şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde tarım ürünlerine getirilen vergi konusuyla alakalı Rusya tarafından gelen düzeltme talebinde henüz bir değişiklik olmamasıyla birlikte Türkiye hükümeti tarafından gelen açıklamalar çerçevesinde bakıldığında amacın ticari ilişkilerin artırılması olduğu görülmektedir. Ticari ilişkiler bazında bakıldığında bu adımların karşılıklı atılması gerekliliği yeniden ortaya çıkmıştır.

Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :