Referanduma 2 gün kala TL paritelerine dikkat!

Funda DANACI | 14-04-2017 10:13:22 Ekonomi

Pazar günü yapılacak referandum dolayısıyla yön bulmaya çalışan TL paritelerinde yatırım bulundurmanın büyük risk arz ettiği bir gündeyiz.

Geçtiğimiz zamanlarda birçok kez yaşanan siyasi hareketlilik kaynaklı karışıklık TL paritelerinde bugün ve pazar gecesiden itibaren gelecek hafta etisini sürdürecek. Özellikle kaldıraçlı piyasalarda finansmanını değerlendire yatırımcının dikkat etmesi gereken çok büyük öneme sahip bir haftaya girileceği aşikardır. Referandum sonucunda siyasi rejim ne yönde etkili olursa olsun volatilitesi oldukça yüksek bir piyasa görünümünün hakim olacağı bilinerek risk algısının düşük tutulması ve hem yükseliş hemde düşüş yönünde keskin hareketler yaşanacağı bilinmesi gerekmektedir.

Kurlardaki hareketlilikten de etkilenecek olan yurtiçi hisse piyasasının da pazartesi günü değişken bir görünümle haftaya başlaması kacınılmaz olacak, Trump söylemlerinin etkisiyle hareketlenen piyasaların tatil bitiminde yoğun bir haftaya başlayacak.

Hem küresel hem de yurtiçi piyasadaki karmaşık görünümden olumsuz etkilenmek istemeyen yatırımcıların öncelikli olarak yatırım miktarını finansal kaynağında kayıp riski oluşturmayacak miktarlarda yapmaları grekmektedir. Özellikle TL pariteleri pazartesiye farklı birçok senaryo ile uyanabilir.

Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :