BIST100 96861.42
-0.0258% -25.0599
EURO 6.54295
0.1714% 0.0112
DOLAR 5.8095
0.1361% 0.0079
ALTIN 1275.805
-0.0054% -0.0699
BIST050 93808.45
-0.0488% -45.88
BIST030 121121.65
-0.1457% -176.83
Ekonomi 20-12-2018

İthal ettiğimiz tıbbi cihaz artık yerli üretiliyor

KOSGEB Başkanı Uzkurt, "Kamudan alınan destekle, ithal ettiğimiz tıbbi bir cihazın bugün tamamen yerli üretimine başladık." Diyerek, destek verilen firmanın çalışmalarını yerinde inceledi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, "Kamudan alınan destekle, ithal ettiğimiz tıbbi bir cihazın bugün tamamen yerli üretimine başladık. Gelecek öngörülerinde hem iç hem de dış piyasada önemli bir pazar hacmine ulaşmayı hedefliyorlar. Üretilen ürünün hem rakip ürünlere karşı daha pratik olması hem de fiyat avantajı hasebiyle firma temsilcilerini tebrik ediyorum." dedi.

TOTAL PARENTERAL NÜTRİSYON (TPN) İLAÇ HAZIRLAMA SİSTEMİ

Afyonkarahisar'da KOSGEB desteğinden faydalanan firmayı ziyaret eden Uzkurt, burada Total Parenteral Nütrisyon (TPN) ilaç hazırlama sistemini inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Uzkurt, ziyarette yaptığı konuşmada, KOSGEB olarak yeni dönemde KOBİ'leri güçlendirmek, bunların vasıtasıyla teknoloji üretimini tabana yaymak, yerli ve milli üretim konusunda KOBİ'leri teşvik için çok ciddi destek modellerini uygulamaya aldıklarını söyledi.

"RAKİP ÜRÜNLERE KARŞI DAHA PRATİK OLMASI HEM DE FİYAT AVANTAJI VAR”

Bu çerçevede Afyonkarahisar'daki KOBİ'lerin de desteklerden mümkün olduğu kadar yararlanmalarını arzu ettiklerini belirten Uzkurt, şöyle devam etti:

"Kamudan alınan destekle, ithal ettiğimiz tıbbi bir cihazın bugün tamamen yerli üretimine başladık. Gelecek öngörülerinde hem iç hem de dış piyasada önemli bir pazar hacmine ulaşmayı hedefliyorlar. Üretilen ürünün hem rakip ürünlere karşı daha pratik olması hem de fiyat avantajı hasebiyle firma temsilcilerini tebrik ediyorum. KOSGEB olarak KOBİ'lere verdiğimiz desteklerin ülkemize ciddi bir katma değere dönüşüyor olmasını sevinçle karşılıyoruz."

"100 KATININ ÜLKE EKONOMİSİNE GERİ DÖNDÜĞÜNÜ GÖRDÜK"

Uzkurt, gelecek dönemde ilde daha fazla girişimciyi desteklemek istediklerini dile getirerek, "Afyonkarahisar'a verdiğimiz desteklerin belki 100 katının ülke ekonomisine geri döndüğünü gördük." diye konuştu.

"ŞİMDİ KEMOTERAPİ CİHAZI İÇİN DE BAŞVURUMUZU KOSGEB'E YAPTIK”

Firmanın biyomedikal mühendisi Aydın Coşkun da Ar-Ge İnovasyon Projesi kapsamında destek aldıklarını anlattı.

Coşkun, iki doçent ve 17 biyomedikal mühendisinden oluşan ekiple çalışmalarını sürdürdüklerine işaret ederek, "Şu anda cihazımız yedi hastanede faaliyet gösteriyor. İnşallah daha büyük, yeni cihazlar yapacağız. Amacımız, ülkemizin ihtiyacı olan cihazı üretmek. Şimdi kemoterapi cihazı için de başvurumuzu KOSGEB'e yaptık." ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşım 2 ay yüzde 50 indirimli Başta Avrupa olmak üzere dünyanın en büyük havalimanlarından olan İstanbul Yeni Havalimanı'na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ulaşım desteği!
Soma'daki madencilere müjdeli haber geldi Manisa ili Soma ilçesi Işıklar bölgesindeki madenlerdeki 2 bin 400 madenci Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Kurumuna ait bir şirket tarafından kadrolu yapılayacak ve aynı şartlarda çalışmaya devam edecekler.
Köprü geçiş ihlalleri cezalarında iade sürecini başladı Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarda iade sürecini başlatıldı. 28 Şubat'a kadar en yakın vergi dairesine başvuran kişilere paraları iade edilecek.
Yaş çay yaprağı kilosuna 13 kuruş fark Ruhsatlı üreticilerin 2018 sezonunda ürettikleri ve satışını gerçekleştirdikleri yaş çay yaprağına 13 kuruş fark ödemesi yapılacak.
Çin: Başarıyı çok çalışarak kazandık Çin Devlet Başkan Yardımcısı Çişan, son dönemde yaşanan sorunları değerlendirdiği açıklamasında Çin’in bugünkü durumunun kendilerine tabakta sunulmadığı, başarıyı çok çalışarak elde ettiklerini belirtti.
Mobilyada 13 yıldır dış ticaret fazlası veriyoruz MOBSAD Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Gürcan , yaptığı açıklamada, mobilyanın, Türkiye'nin son 15 yılda en çok büyüyen sektörlerinin başında geldiğini ifade ederek, sektörün 2023 hedefleri arasında ihracatı 10 milyar dolara çıkarmak olduğunu hatırlattı.
Kredi Bilgileri
Kredi Türü:
Kredi Tutarı:
Vade:
En Çok Değişenler
  • Artan
  • Azalan
En Çok İşlem Görenler