BIST100 103407.79
0.0944% 97.5799
EURO 6.23
0.6397% 0.0396
DOLAR 5.4691
0.8919% 0.0483
ALTIN 1311.065
-0.11% -1.4449
BIST050 100432.3
0.113% 113.4
BIST030 129821.3
0.1544% 200.26
Ekonomi 06-03-2019

İstanbul'da icra sonrası araçlar yarı fiyatına satışa çıkarıldı

Bir kiralama şirketinin iflas etmesi sonrası yarı yarıya satışa çıkarılan araçlar, alıcılar için fırsat oldu.

Türkiye'de 26 bin araçlık filosu ile faaliyet gösteren Fleetcorp'un iflasıyla birlikte bünyesindeki araçlar, İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.

1.3 MİLYAR LİRA BORÇLARI VAR

Alacaklı bankalara ve finans kurumlarına toplam 1.3 milyar lira borcu olan firmanın iflası ile birlikte, İstanbul'daki birçok otopark bu firmaya ait araçlarla dolma noktasına geldi.

HER SINIFTAN ARAÇ VAR

Bünyesinde üst sınıftan alt sınıfa kadar birçok araca sahip olan firmanın araçları, her kesimden alıcıya sunuluyor.

BİR YANDA FİRMANIN ZARARI BİR YANDA ARAÇ ALACAKLAR İÇİN "BÜYÜK FIRSAT"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan internetten icra yoluyla araçları satan firmanın yetkilisi Caner Çakı, araç alacak olanlar için bunun büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

"HERKESE UYGUN BİR ARAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Çakı, Fleetcorp'un iflasını vermesinin ardından söz konusu araçların, değerlerinin yarı fiyatına satışa çıktığını belirtti ve şunları kaydetti: "Bir süre önce faaliyetlerine son veren Türkiye'nin en büyük araç kiralama şirketlerinden biri olan Fleetcorp, resmen iflas etti. Bu dev kiralama şirketinin araçları, yarı fiyatına satışa çıkmış durumda. Bu araçlar, alıcılar için bulunmaz bir fırsattır. Bu araçların satışları için ne kadar çok başvuru olursa o kadar iyi olacağını düşünüyorum. Bu arada 26 bin araçlık bir filodan bahsediyoruz ve bu filonun değeri bir servettir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes ihaleye katılabilir."

Benzer Haberler
Yatırım ve istihdam hız kesmeyecek TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, son 25 sene iç ve dış kaynaklı onlarca kriz ve çalkantı yaşandığını ve hepsinin üstesinden gelindiğini belirterek. “El ele verip ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz.” dedi.
Soğuklardan palamut da nasibini aldı Havaların soğuması ve yağmur ile birlikte denizin dibine doğru inen palamut balığı, avlanma sezonunun ilk günlerindeki gibi balık ağlarına takılmıyor, balığın az tutulması da fiyatlara yansıyor.
Türk müteahhitleri dünyada 2. sırada Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde, 46 Türk müteahhitlik firması bulunuyor. Bu sayıyla listede ABD’nin de önünde 2. sıradayız.
Büyümeye ve istihdama tam destek Ticaret Bakanı Pekcan, "Türkiye ikinci çeyrekte gösterdiği büyüme performansıyla, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerden pozitif yönde ayrışmıştır." dedi.
Zincir marketler Rekabet Kurulunun etkisinde fiyatları düşürüyor Rekabet kurulunun özellikle meyve ve sebzede haksız rekabetle ilgili incelemeye aldığı zincir marketler, bu baskı karşısında fiyatları sabit tutarak, bazı kalemlerde de indirime gitti.
Berat Albayrak'tan büyüme rakamlarına ilk yorum: "Öncelikli hedef enflasyonla mücadele" Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, büyüme rakamlarının yüzde 5,2 arttığı haberi ile ilgili olarak “Güçlü ihracat ve turizm gelirlerindeki yüksek performans net dış talebin büyümeye pozitif katkı vermesini sağlamıştır.” dedi.
Kredi Bilgileri
Kredi Türü:
Kredi Tutarı:
Vade:
En Çok Değişenler
  • Artan
  • Azalan
En Çok İşlem Görenler