Hava Durumu
°C
95.581,770
0.1684 %
5,776
-0.3037 %
6,569
-0.2989 %
261,326
-1.4503 %
‘Ekonomik büyüme tahminlerin üzerinde olacak’

‘Ekonomik büyüme tahminlerin üzerinde olacak’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları ile ilgili gerçekleşen toplantıda ülke ekonomisine de değinerek gerçekçi hedefler ortaya koyduklarını belirtti.

DENGELEME DİSİPLİN VE DEĞİŞİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi ile ilgili olarak “Dengeleme, disiplin ve değişim olarak belirlediğimiz ekonomik programımıza devam ediyoruz. Gerçekçi büyüme hedefleri ortaya koyduk. Bu hedeflerin üzerine çıkacağımızı biliyorum.” dedi.

EN BÜYÜK ENFLASYON AK PARTİ DÖNEMİNDE YAŞANMADI

Sözlerini “2019’da ekonomik veriler tahminlerin üzerinde olacak.” diye sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun ilk kez bu kadar büyük olduğunu savunan muhalefete; AK Parti iktidarından önceki enflasyon verilerini sıralayarak bu savın doğru olmadığını ortaya serdi.

ORTALAMA ENFLASYON YÜZDE 9 BUÇUK

Erdoğan “Bizim iktidarımızda ortalama enflasyon yüzde 9 buçuk oldu.” açıklamasını yaptı.

MİLLİ GELİRDE SATIN ALMA PARİTESİ SIRAMIZI YÜKSELTECEĞİZ

Erdoğan, dünyada milli gelirde satın alma paritesinde 13. olan Türkiye’nin sıralamada daha da yukarıya çıkacağını amaçladıklarını, yıl sonunda bunun görüleceğine inandığını aktardı. Dünyaca tanınan bir finans kuruluşunun 2030’da Türkiye için milli gelirde satın alma paritesi sıralamasında 5.’liğe kadar yükselebileceğini belirttiğini de hatırlattı.