Hava Durumu
°C
85.309,580
0 %
6,063
0.1817 %
6,772
0.1893 %
248,332
0.0422 %
Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, ekonomi alanında düzenlemeler içeren "torba teklif"in tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

"TORBA TEKLİF"İN TÜMÜ ÜZERİNDEKİ GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, görüşülen "torba teklif" Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi kurulması, yaşlılık aylıkları için bin liranın alt sınır belirlenmesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının farklı kira sertifikası türlerinden ihraç yapabilmesi, işsizlik ödeneğinde devamsızlık nedeniyle ödememe durumunun ortadan kaldırılması gibi düzenlemeler içeriyor.

Teklif sahibi olarak AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, komisyona bilgi verdi. Teklifin, 71 maddeden oluştuğunu anımsatan Altunyaldız, bunun kamu hizmetlerinin daha etkin yürütülmesi amacıyla çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulan düzenlemeleri kapsadığını söyledi.

Altunyaldız, teklifte, terörle kahramanca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına sağlanan sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi, kira bedelinin belirlenmesinde Üretici Fiyat Endeksi yerine Tüketici Fiyat Endeksi artış oranının esas alınması, konut hesabına katılanlara uygulanan devlet katkısı tutarının artırılması gibi düzenlemelerin bulunduğunu anlattı.